Azərbaycan Respublikasının Kənd Təsərrüfatı Nazirliyi yanında Aqrar Xidmətlər Agentliyi (AXA) toxum alıcısı olan fiziki və hüquqi şəxslərə müraciət edir. Aqrar Xidmətlər Agentliyi bildirir ki, Əsasnaməyə əsasən AXA dövlət reyestrində qeydə alınmamış, habelə istifadəsi qadağan olunmuş bitki sort və hibridlərinin istehsalının və satışının qarşısının alınması üçün tədbirlər görəcək. Həmçinin, AXA öz fəaliyyətini qanunla müəyyən edilmiş tələblərə uyğun gəlməyən və keyfiyyət sənədləri olmayan toxumları və əkin materiallarını çıxdaş etmək və onların toxumluq məqsədilə satışının qarşısını almaq istiqamətində quracaq.
Bunu əsas gətirən Aqrar Xidmətlər Agentliyi hüquqi və fiziki şəxslərə toxum əldə edərkən aşağıdakılara əməl etmələrini tövsiyə edir:
Aqrar Xidmətlər Agentliyinin Regional Toxum Sertifikatlaşma mərkəzləri barədə ətraflı məlumatı Kənd Təsərrüfatı Nazirliyinin 1652 Cağrı Mərkəzinə müraciət etməklə əldə etmək olar.
İndiki halda sahibkara dəymiş zərərin ödənilməsi üçün məhkəməyə müraciət etmək tövsiyə olunur.