Kənd Təsərrüfatı Nazirliyinin tabeliyində olan “Aqrar Tədarük və Təchizat” Açıq Səhmdar Cəmiyyətinin bir qrup rəhbər şəxsi Birləşmiş Ərəb Əmirliyinin Dubay şəhərində işgüzar səfərdədir.
“Aqrar Tədarük və Təchizat” ASC-nin İdarə Heyətinin sədri Leyla Məmmədovanın başçılıq etdiyi nümayəndə heyəti Dubay Ticarət və Sənaye Palatasının Beynəlxalq Ofisinin rəhbəri Ömər Əbdüləziz Xan və Palatanın digər rəhbər şəxsləri ilə görüşüb. Görüşdə aqroturizm sahəsində yeni əməkdaşlıq perspektivləri, Azərbaycan kənd təsərrüfatı məhsullarının bu ölkəyə ixracı, ölkəmizdə aqrar sahəyə investisiyaların cəlbi əsas müzakirə mövzuları olub. Görüş zamanı hər iki tərəf əməkdaşlıqda maraqlı olduğunu bildirib, gələcək əməkdaşlığın perspektivləri ətrafında fikir mübadiləsi aparıb.
Səfər çərçivəsində sabah “Aqrar Tədarük və Təchizat” Açıq Səhmdar Cəmiyyətinin, Azərbaycanın Birləşmiş Ərəb Əmirliklərinsdəki Ticarət Nümayəndəliyinin və Azərbaycan Ticarət Evinin dəstəyi ilə “Azərbaycan kənd təsərrüfatı məhsulları: Sərgi və dequstasiya” tədbiri keçiriləcək. Tədbirin əsas məqsədi ixrac potensialı yüksək olan Azərbaycanın istehsal etdiyi kənd təsərrüfatı və qida məhsullarının tanıdılması, yeni ixrac kanalllarının araşdırılması və işgüzar əlaqələrin qurulmasıdır.

A group of the executives of "Agro Procurement and Supply" Open Joint Stock Company, under the Ministry of Agriculture, is on a business trip to Dubai, United Arab Emirates.
Members of the delegation led by Leyla Mammadova, Chairman of the Board of "Agro Procurement and Supply" OJSC met Omar Abdulaziz Khan who is the director of International office at Dubai Chamber of Commerce and Industry and other officials of the Chamber. Possible new cooperation perspectives in the field of agritourism, export of Azerbaijani agricultural products to this country, and involvement of the investments in the agro sector in our country were the main topics of the discussion at the meeting. During the meeting, both sides expressed interest in cooperation and perspectives for future cooperation were discussed.
Within the visit, the "Azerbaijani agricultural products: Exhibition and Degustation" event will be held tomorrow with the support of "Agro Procurement and Supply" OJSC, the Azerbaijan Trade Representative in the UAE and the Azerbaijan Trade House. The main purpose of the event is to introduce local agricultural and food products having great export potential, to explore new export channels and to establish business ties.