Fevral ayından etibarən “Aqrolizinq” ASC tərəfindən rayon mərkəzindən uzaq məsafədə yerləşən kəndlərdə mövsüm başa çatmamış azot gübrəsinin güzəştli şərtlərlə səyyar satışına başlanılıb.
Səyyar satışın həyata keçirilməsində əsas məqsəd gübrələrin alışı zamanı vətəndaşların sərf etdikləri zaman, məsafə itkisinin və əlavə məsrəflərin qarşının alınması, həmçinin vətəndaşlara cəmiyyətin əlçatanlığını, yaxınlığını təmin edərək, vətəndaş məmnuniyyətinə nail olmaqdır.
Şəki, Oğuz, Göyçay, Sabirabad, İsmayilli, Astara rayonlarının ardınca növbəti səyyar satış mart ayının 12-də Biləsuvar rayonunun Ağayrı kəndində baş tutub.
Bu rayona yaxın bütün ətraf kəndlər səyyar satışdan yararlanıb.
Səyyar satış zamanı vətəndaşlar tələb olunan sənədləri təqdim etməklə 70% güzəştdən yararlanaraq mineral gübrəni əldə ediblər.
Biləsuvar rayonunda keçirilən səyyar satış zamanı Ağayrı və ətraf 16 kənd üzrə 94 vətəndaş müraciət edərək onlardan 57 nəfər səyyar satışdan güzəştli şərtlərlə gübrə əldə ediblər. Biləsuvarda keçirilən səyyar satışda 40,1 ton ammonium nitrat gübrəsi satılıb.
Sabah mart ayının 13-də Saatlı rayonunun Çolpı kəndində mineral gübrələrin güzəştli şərtlərlə növbəti səyyar satışı keçiriləcək.