Kənd Təsərrüfatı Nazirinin İnnovasiyalar üzrə müşaviri Şəbnəm Məmmədova və Nazirin məsləhətçisi Martis Splinter Bitki Mühafizə və Texniki Bitkilər Elmi Tədqiqat İnstitutunda olublar.
Görüş zamanı institutda aparılan elmi tədqiqat işlərinin aktuallığı, nəticəyönümlülüyü barədə geniş müzakirələr aparılıb. Nazir müşavirinə institutun maddi-texniki bazasının mövcud vəziyyəti və digər sosial məsələlər barədə məlumat verilib. Həmçinin gələcəkdə institutun fəaliyyət istiqamətinin innovativ düşüncələr, intensiv texnologiyalar əsasında qurulmasına dair əməkdaşlarla müzakirələr aparılıb. Şəbnəm Məmmədova təqdim olunan elmi tədqiqat işlərinin mövzularında innovativ yanaşmalara üstünlük verilməsi, tətbiq olunan metodikaları yeniləməklə gələcəkdə aparılacaq elmi tədqiqat işlərinin kommersiyalaşdırılmasına dair müvafiq tövsiyələr verib.
Görüşün proqramına uyğun olaraq Martis Splinter institutun Gəncə RAEİMM-nin pambıqçılıq istiqaməti üzrə təcrübə sahələrinə baxış keçirib.