Dövlət Toxum Fondunun rəhbərliyi ilə Azərbaycan Toxumçular Assosiasiyasının üzvləri arasında görüş keçirilib.
Görüşdə Dövlət Toxum Fondunun sədri Emin Əliyev, Fondun Satış və Biznesin İnkişafı şöbəsinin müdiri Mədinə Əliyeva, İnzibati idarəetmə şöbəsinin müdiri Akif Əkbər, Azərbaycan Toxumçular Assosiasiyasının sədri Afər Hacıyev, sədr müavini Zaur Əliyev, sədrin müşaviri Ehtiram Nağıyev istirak edib.
Görüşdə çıxış edən Dövlət Toxum Fondunun sədri Emin Əliyev keyfiyyətli toxum istehsalı ilə bağlı görülən işlər, toxum emal zavodları, “ToxumArt” layihəsi haqqında tədbir iştirakçılarına məlumat verib.
Toxumçular Assosiasiyasının sədri Afər Hacıyev bildirib ki, respublikamızda toxumçuluğun inkişafı ilə bağlı əməkdaşlığın genişləndirilməsi bu istiqamətdə geniş perspektivlərə yol açacaq.
Görüşün sonunda ölkədə toxuma olan ehtiyacın müəyyənləşdirilməsi, toxumçuluq sahəsində konfrans və sərgilərin keçirilməsi, “ToxumArt” layihəsi çərçivəsində sertifikatlı toxumların topdan və pərakəndə satışının birgə təşkilini nəzərdə tutan əməkdaşlıq memorandumu imzalanıb.