Azərbaycan Respublikasının Gənclər Fondunun maliyyə dəstəyi, \"Aqrar İnkişaf Könüllüləri\"nin təşkilatçılığı və Azərbaycan Dövlət Aqrar Universitetinin tərəfdaşlığı ilə \"Gənc Aqronomlar Məktəbi\" layihəsi başlayıb.
Görüşdə aqronomların peşəkarlığının daha da artırılması və bu sahədə perspektivlərindən danışılıb. Layihə rəhbəri Valeh Əsədov çıxış edərək aqrar siyasətdə gənclərin rolundanbəhs edib. O, tədbir iştirakçılarına bu sahədə dünyada tətbiq olunan innovativ metodları barədə məlumat verib.
Daha sonra təlimçi Onur Yusubov “Aqrar sahəyə göstərilən dövlət qayğısı” mövzusunda interaktiv təlim keçib və iştirakçıları maraqlandıran sualları cavablandırıb.
Qeyd edək ki, müsahibə mərhələsindən keçərək \"uğurlu iştirakçı\" statusu qazanmış 40 gənc 4 gün müddətində müxtəlif mövzular üzrə təlimlərə cəlb ediləcək. Layihənin növbəti mərhələsində layihə iştirakçıları Göygöl rayonunda yerləşən Dövlət Aqrar İnkişaf Mərkəzinə səfər edəcəklər.