Kənd Təsərrüfatı Nazirliyi yanında Aqrar Xidmətlər Agentliyinin (AXA) mütəxəssisləri tərəfindən Salyan, İmişli və Beyləqan rayonlarında traktor və digər mexaniki nəqliyyat vasitələrini idarə etmək məqsədilə sürücülük vəsiqəsi almaq istəyən şəxslər üçün imtahan keçirilib. Qeydiyyata alınmış təhsil müəssisələri və kurslarını bitirib traktor və digər mexaniki nəqliyyat vasitələrini idarə etmək ixtisasına yiyələnən şəxslər nəzəri və təcrübi imtahan veriblər.
Komissiya üzvləri və regional bölmələrin rəhbərləri imtahan prosessini izləyib.
İmtahanlardan müvəffəqiyyətlə keçən şəxslərə “Traktorlar və digər mexaniki nəqliyyat vasitələrini idarə etmək üçün imtahanların qəbulu və sürücülük vəsiqəsinin verilməsi haqqında təlimat”a uyğun sürücülük vəsiqələri təqdim edilib.
Obyektivlik və şəffaflığın təmin edilməsinə nəzarət məqsədi ilə Aqrar Xidmətlər Agentliyinin əməkdaşı Azər Qarayev imtahanlarda iştirak edib.