Bu gün Kənd Təsərrüfatı İşçiləri Günüdür. Bu münasibətlə Kənd Təsərrüfatı Nazirliyinin kollektivi Fəxri Xiyabanı və Şəhidlər Xiyabanını ziyarət edib.
Nazirliyin kollektivi əvvəlcə Fəxri Xiyabanda ümummilli lider Heydər Əliyevin xatirəsini ehtiramla yad edib, məzarı önünə əklil qoyublar.
Daha sonra Şəhidlər Xiyabanında ölkənin müstəqilliyi uğrunda canlarını qurban verən şəhidlərin xatirəsi hörmətlə anılıb, məzarlar üzərinə tər çiçəklər düzülüb.
Jurnalistlərə açıqlama verən kənd təsərrüfatı naziri İnam Kərimov bildirib ki, Azərbaycan Respublikasının Prezidenti cənab İlham Əliyevin 2008-ci ildə imzaladığı Fərman əsasında hər il 1 noyabr tarixi Azərbaycanda Kənd Təsərrüfatı İşçiləri Günü kimi qeyd olunur. Aqrar sahədə ciddi islahatların aparıldığını deyən nazir resurslardan səmərəli və məqsədyönlü istifadənin təmin olunduğunu, sahənin dayanıqlı inkişafı üçün möhkəm baza yaradıldığını vurğulayıb. O dövlətin aqrar siyasətə daim dəstək verdiyini, uğurlu aqrar siyasət nəticəsində ölkə iqtisadiyyatında kənd təsərrüfatının xüsusi yerə sahib olduğunu bildirib.
Nazir daha sonra ölkənin qabaqcıl fermerləri ilə görüşüb, Azərbaycan Respublikasının Prezidenti cənab İlham Əliyevin sərəncamları ilə təltif olunan kənd təsərrüfatı işçilərini təbrik edib.