Kənd Təsərrüfatı Nazirinin müavini İlhamə Qədimova 19-cu Azərbaycan Beynəlxalq Kənd Təsərrüfatı Sərgisi ("Caspian Agro") və 31-ci Azərbaycan Beynəlxalq Qida Sənayesi Sərgisi ("InterFood Azerbaijan") sərgisi çərçivəsində Azərbaycanda səfərdə olan Moldova Respublikası Kənd Təsərrüfatı və Qida Sənayesi Nazirliyinin Baş katibi Sergiu Gerciu ilə görüşüb.
Nazir müavini onlara Caspian Agro sərgisi, həmçinin Azərbaycanda aqrar sektorun mövcud vəziyyəti, kənd təsərrüfatına dövlət dəstəyi mexanizmləri haqqında ətraflı məlumat verib. Bildirib ki, kənd təsərrüfatı iki ölkə arasında əməkdaşlıq üçün ən perspektiv sahələrdən biridir. Nazir müavini Moldovanın üzümçülük və şərabçılıq sahəsində zəngin tarixə və uğurlu təcrübəyə malik olduğunu və bu sahədə qabaqcıl texnologiyaların və nou-hauların ötürülməsində maraqlı olduğumuzu diqqətə çatdırıb.
Moldova Respublikası Kənd Təsərrüfatı və Qida Sənayesi Nazirliyinin Baş katibi Sergiu Gerciu ölkəsinin Azərbaycanla dost ölkə olduğunu və bütün sahələr üzrə tərəfdaşlığın inkişafında maraqlı olduğunu vurğulayıb. O, kənd təsərrüfatı sahəsində əməkdaşlığın genişləndirilməsi üçün böyük potensialın mövcudluğunu qeyd edib.

• Relations with Moldova in the agricultural sector were discussed
Deputy Minister of Agriculture Ilhama Gadimova met with Sergiu Gerciu, Secretary General of the Ministry of Agriculture and Food Industry of the Republic of Moldova, who is visiting Azerbaijan within the framework of the 19th Azerbaijan International Agricultural Exhibition ("Caspian Agro") and the 31st Azerbaijan International Food Industry Exhibition ("InterFood Azerbaijan").
The Deputy Minister provided them with detailed information about the Caspian Agro exhibition, as well as the current state of the agrarian sector in Azerbaijan, and mechanisms for state support for agriculture. He noted that agriculture is one of the most promising areas for cooperation between the two countries. The Deputy Minister noted that Moldova has a rich history and successful experience in the field of viticulture and winemaking, and we are interested in transferring advanced technologies and know-how in this area.
Secretary General of the Ministry of Agriculture and Food Industry of the Republic of Moldova Sergiu Gerciu emphasized that his country is a friendly country with Azerbaijan and is interested in developing partnership in all areas. He noted the great potential for expanding cooperation in the agricultural sector.