Bakı Ekspo Mərkəzində 19-cu Azərbaycan Beynəlxalq Kənd Təsərrüfatı sərgisi davam edir. Mayın 6-da Azərbaycanda səfərdə olan Türkiyənin kənd təsərrüfatı və meşəçilik naziri İbrahim Yumaklı, Özbəkistanın kənd təsərrüfatı naziri İbrokhim Abduraxmonov və Gürcüstanın ətraf mühitin mühafizəsi və kənd təsərrüfatı naziri David Sonqulaşvilinin rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyətləri “Caspian Agro” və “InterFood Azerbaijan” sərgiləri ilə tanış olub.
Kənd təsərrüfatı naziri Məcnun Məmmədov qonaqlara məlumat verib ki, Bakı Ekspo Mərkəzinin bütün pavilyonlarını və açıq sahəsini əhatə edən builki “Caspian Agro” və “InterFood Azerbaijan” sərgilərində 45 ölkədən 447 şirkət iştirak edir. Eyni zamanda, Almaniya, Belarus, Braziliya, Gürcüstan, İtaliya, Koreya, Niderland və İndoneziya sərgilərdə milli qruplar formatında təmsil olunaraq kənd təsərrüfatı və qida sənayesi məhsullarını təqdim edirlər. Bu il sərgilərdə Afrika-Azərbaycan Əməkdaşlıq Təşkilatı (AFAZ) ayrıca stendlə iştirak edir.
Nümayəndə heyətinə Azərbaycanda kənd təsərrüfatı sahəsində həyata keçirilən tədbirlər, aqrar sahəyə dövlət dəstəyi ilə bağlı ətraflı məlumat verilib. Sərgi ziyarətçiləri aqrar sahə ilə bağlı innovativ həllər və nailiyyətlərin nümayiş olunduğu Kənd Təsərrüfatı Nazirliyinə məxsus pavilyonu, müxtəlif ölkələrin milli stendlərini ziyarət edib, yerli və xarici şirkətlərin təqdim etdiyi məhsul və xidmətlərlə tanış olublar.

• Ministers of Agriculture of Turkey, Uzbekistan and Georgia Visit Caspian Agro 2026
The 19th Azerbaijan International Agricultural Exhibition continues at the Baku Expo Center. On May 6, delegations led by Turkish Minister of Agriculture and Forestry İbrahim Yumaklı, Uzbek Minister of Agriculture Ibrokhim Abdurakhmonov and Georgian Minister of Environmental Protection and Agriculture David Songulashvili, who were visiting Azerbaijan, got acquainted with the Caspian Agro and InterFood Azerbaijan exhibitions.
Minister of Agriculture Majnun Mammadov informed the guests that 447 companies from 45 countries are participating in this year's Caspian Agro and InterFood Azerbaijan exhibitions, which cover all pavilions and the open area of ​​the Baku Expo Center. At the same time, Germany, Belarus, Brazil, Georgia, Italy, Korea, the Netherlands and Indonesia are represented at the exhibitions in the format of national groups, presenting agricultural and food industry products. This year, the African-Azerbaijani Cooperation Organization (AFAZ) is participating in the exhibitions with a separate stand.
The delegation was provided with detailed information on the activities carried out in the agricultural sector in Azerbaijan and state support for the agricultural sector. Visitors to the exhibition visited the pavilion of the Ministry of Agriculture, where innovative solutions and achievements related to the agricultural sector were demonstrated, as well as national stands of various countries, and got acquainted with the products and services offered by local and foreign companies.