Kənd təsərrüfatı naziri Məcnun Məmmədov Monqolustanın ölkəmizdə fövqəladə və səlahiyyətli səfiri Qombosuren Munxbayar ilə görüşüb.
Qonağı salamlayan nazir Məcnun Məmmədov Azərbaycanda aqrar sektora dövlət dəstəyi barədə ətraflı məlumat verib. O bildirib ki, ölkələrimiz etimada, qarşılıqlı hörmətə və davamlı inkişafa əsaslanan əməkdaşlığın gücləndirilməsində maraqlıdır. Nazir qeyd edib ki, bu baxımdan kənd təsərrüfatı sahəsində əməkdaşlıq xüsusi əhəmiyyət kəsb edir. Azərbaycan Monqolustan ilə iqtisadi və ticarət əlaqələrinin gücləndirilməsinə yönəlmiş bütün təşəbbüsləri tam dəstəkləyir.
Görüşdə aqrar sahədə əməkdaşlığın və hüquq-müqavilə bazasının gücləndirilməsi, kənd təsərrüfatı üzrə birgə işçi qrupun yaradılması, heyvandarlıq sahəsində əməkdaşlıq perspektivləri və digər məsələlər müzakirə olunub.
Monqolustanın ölkəmizdə fövqəladə və səlahiyyətli səfiri Qombosuren Munxbayar ölkəsinin Azərbaycanla dost ölkə olduğunu və bütün sahələrdə tərəfdaşlığın inkişafında maraqlı olduğunu vurğulayıb. O, kənd təsərrüfatı sahəsində əməkdaşlığın genişləndirilməsi üçün böyük potensialın mövcudluğunu qeyd edib. Tərəflər müzakirə olunan istiqamətlər üzrə qarşılıqlı maraqlı olduqlarını ifadə ediblər.

• Minister Majnun Mammadov met with the Ambassador of Mongolia to Azerbaijan
Minister of Agriculture Majnun Mammadov met with the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of Mongolia to our country, Gombosuren Munkhbayar.
Welcoming the guest, Minister Majnun Mammadov provided detailed information on state support for the agricultural sector in Azerbaijan. He said that our countries are interested in strengthening cooperation based on trust, mutual respect and sustainable development. The Minister noted that cooperation in the agricultural sector is of particular importance in this regard. Azerbaijan fully supports all initiatives aimed at strengthening economic and trade relations with Mongolia.
The meeting discussed strengthening cooperation and the legal and contractual framework in the agricultural sector, the establishment of a joint working group on agriculture, prospects for cooperation in the field of animal husbandry and other issues.
Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of Mongolia to our country, Gombosuren Munkhbayar, emphasized that his country is a friendly country with Azerbaijan and is interested in developing partnership in all areas. He noted the existence of great potential for expanding cooperation in the agricultural sector. The parties expressed mutual interest in the areas discussed.