Kənd təsərrüfatı naziri Məcnun Məmmədov Çin Xalq Respublikasının ölkəmizdə fövqəladə və səlahiyyətli səfiri Lu Mey ilə görüşüb.
Qonağı salamlayan nazir Məcnun Məmmədov Azərbaycanda aqrar sektora dövlət dəstəyi barədə ətraflı məlumat verib. O bildirib ki, Azərbaycanla Çin arasında bütün sahələrdə əməkdaşlıq dinamik inkişaf edir. Azərbaycan Çin ilə iqtisadi və ticarət əlaqələrinin gücləndirilməsinə yönəlmiş bütün təşəbbüsləri tam dəstəkləyir.
Görüşdə aqrar sahədə əməkdaşlığın və hüquq-müqavilə bazasının gücləndirilməsi, kənd təsərrüfatı üzrə birgə işçi qrupun yaradılması, kənd təsərrüfatı və qida məhsullarının ticarət dövriyyəsinin artırılması, kənd təsərrüfatı sahəsində ən müasir texnologiyaların transferi, aqrar tədqiqat və innovasiya sahəsində əməkdaşlıq məsələləri müzakirə olunub.
Çin Xalq Respublikasının ölkəmizdə fövqəladə və səlahiyyətli səfiri Lu Mey ölkəsinin Azərbaycanla dost ölkə olduğunu və bütün sahələrdə tərəfdaşlığın inkişafında maraqlı olduğunu vurğulayıb. O, kənd təsərrüfatı, innovasiya və texnologiyalar sahəsində əməkdaşlığın genişləndirilməsi üçün böyük potensialın mövcudluğunu qeyd edib.
Tərəflər müzakirə olunan istiqamətlər üzrə qarşılıqlı maraqlı olduqlarını ifadə ediblər. Görüş zamanı qarşılıqlı maraq doğuran məsələlər ətrafında geniş fikir mübadiləsi aparılıb.

• Minister Majnun Mammadov met with the Chinese Ambassador to Azerbaijan
Minister of Agriculture Majnun Mammadov met with the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the People's Republic of China to our country Lu Mei.
Welcoming the guest, Minister Majnun Mammadov provided detailed information on state support for the agricultural sector in Azerbaijan. He said that cooperation between Azerbaijan and China is developing dynamically in all areas. Azerbaijan fully supports all initiatives aimed at strengthening economic and trade relations with China.
The meeting discussed issues such as strengthening cooperation and the legal and contractual basis in the agricultural sector, establishing a joint working group on agriculture, increasing trade turnover in agricultural and food products, transferring the most modern technologies in the agricultural sector, and cooperation in the field of agricultural research and innovation.
Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the People's Republic of China to our country Lu Mei emphasized that his country is a friendly country with Azerbaijan and is interested in developing partnership in all areas. He noted the existence of great potential for expanding cooperation in the fields of agriculture, innovation and technology.
The parties expressed mutual interest in the areas discussed. During the meeting, a broad exchange of views was held on issues of mutual interest.