Azərbayan Respublikası Kənd Təsərrüfatı Nazirliyinin tabeliyində olan Aqrar Tədarük və Təchizat ASC-nin həyata keçirdiyi “Kənddən Şəhərə” satış yarmarkası davam edir.
Vətəndaşların və fermerlərin çoxsaylı müraciətlərini nəzərə alaraq Yasamal rayonu, H.Cavid prospekti ilə S.Dağlı küçəsinin kəsişməsində (225 saylı məktəbin qarşısı) yerləşən yarmarka 21-25 avqust tarixləri arasında gündəlik olaraq fəaliyyət göstərəcək.
Belə ki, vətəndaşlarımız mövsümi kənd təsərrüfatı məhsullarını birbaşa yarmarkada iştirak edən fermerlərdən ala bilərlər. Respublikanın 15 müxtəlif rayonundan gəlmiş 50-yə yaxın fermerin yetişdirdiyi məhsulların qiyməti də bazar qiymətləri ilə müqayisədə xeyli aşağıdır.
Yarmarkanın keçirilməsində əsas məqsəd bazarlarda məhsul bolluğu yaratmaq, süni qiymət artımının qarşısını almaq, həmçinin fermerlərin satış imkanlarını artırmaqdan ibarətdir.
Yarmarkada fermerlər xüsusi piştaxtalar, tərəzilər və geyimlərlə təmin edilib, məhsulların qida təhlükəsizliyi standartlarına uyğunluğu yoxlanılır. Fermerlərin yarmarkada iştirakı tam ödənişsiz qaydada həyata keçirilir.
Məlumat üçün bildirək ki, Binəqədi rayonu, S.S.Axundov küçəsi 5B ünvanında (İnqilab kinoteatrının yanı) keçirilən yarmarka isə şənbə və bazar günləri fəaliyyət göstərir.

“From Village to City” fair held by Agro Procurement and Supply OJSC under the Ministry of Agriculture of the Republic of Azerbaijan continues.
Considering many requests from citizens and farmers, the fair, located at the intersection of H. Javid Avenue and S. Daghli Street (in front of school No 225) in Yasamal district, will operate daily from 21st August till 25th August.
Thus, our citizens can purchase seasonal agro products directly from farmers in the fair. The prices of products produced by about 50 farmers from 15 different regions of the country are also significantly lower than market prices.
The main purpose of the fair is to create product abundance in markets, prevent artificial price increases, and increase farmers' sales opportunities.
At the fair, farmers are provided with special napkins, scales and clothing, and their products are checked for food safety standards. Farmers' participation in the fair is completely free of charge.
Note that, another fair at 5B S. Akhundov Street (next to the Revolution Cinema) in Binagadi district will operate on Saturdays and Sundays.